Arany kolloid

0 hozzászólás

Írta: Chrystall

2022.01.11.
Arany kolloid, arany füst, arany por

Az arany a természetben elemi állapotban előforduló, a történelem kezdetei óta ismert, jellegzetesen sárga nemesfém.

Még a legtöményebb sósavban, kénsavban és salétromsavban sem oldódik, ami miatt a nemesfémek királyának is nevezték.

Az arany, köszönhetően annak, hogy nem korrodálódik, már nagyon régóta ékszerek alapanyaga és fizetőeszközként is használták.

Az aranyat az iparban is felhasználják. Cassius-bíbor aranykolloid a szerves kémiában, aranyfüsttel bevont egyirányúan átlátszó, fényvisszaverő ablakok az építkezésben, nem oxidálódó elektromos kontaktus az áramkörgyártásban és félvezetőiparban. Felhasználják az orvosi műszerek gyártásában is. Az ékszerek, aranyórák, kézelőgombok és más divatkellékek gyártása is jelentős.

Az amerikaiak által felbocsátott Voyager űrszondák aranybevonatú rézlemezbe vésve viszik magukkal az emberiséget és a Földet bemutató sematikus üzenetet.

Az aranynak nincs tápértéke, azonban a szállodaiparban felhasználják luxusételek díszítésére, mivel az aranyfüst látványos, és az egészségre sem ártalmas.

Újabban egyes országokban igen költséges műtéttel arany szálakat ültettetnek bőrük alá azért, hogy így biztosítsák szervezetükben a fiatalító arany folyamatos felszívódását. Az arany tartalmú kozmetikumok használatával elkerülhetők a műtétekkel járó kockázatok, ugyanakkor a kiváló eredmény így is biztosítható.

Az aranytartalmú készítményeket bizonyos ízületi betegségek gyógyítására napjainkban is hatékonyan alkalmazzák. A fogorvoslásban nemesfém-jellegéből adódó kis reakcióképessége, nem allergén jellege, valamint könnyű alakíthatósága miatt nagy a szerepe.

Az arany és az ezüst az indiai Védákban leírtak szerint mindig a gazdagság és a jólét szimbóluma volt. Régi írások bizonyítják, hogy a letűnt korok emberei az aranyat, ezüstöt és igazgyöngyöt nemcsak épületek, használati tárgyak, illetve saját maguk, esetleg házi kedvenceik, sőt az Indiában szentként tisztelt tehenek díszítésére használták, hanem gyógyászati felhasználása is igen gyakori volt.

Az Atharva Védában utalásokat találunk az arany orvosi céllal történő alkalmazására is. Jelentős szerepet tulajdonítottak neki a betegségek megelőzésében, de terápiás célú felhasználása is igen elterjedt volt. Belsőleg és külsőleg egyaránt alkalmazták. Az i.e. kb. 500 évvel íródott indiai gyógyszerkönyv, a Charaka Samhita szintén beszámol az arany gyógyító célú felhasználásáról, elsősorban a „Rasayana” fiatalító terápia során.

A szervezet öregedési folyamatának lassítása mellett a Charaka kiemeli az arany anti-toxin, azaz méregtelenítő hatását. Az ősi szövegekben leírtak tanúsága szerint, az Ayurveda gyógyászatban évezredek óta használják az aranyat a bőr fiatalosságának, egészséges kisugárzásának megőrzésére. Régen Indiában csak a maharadzsák környezetében élő hölgyek kiváltsága volt az arannyal készült kozmetikumok használata.

Az 1920-ban alakult Emami Kolkata indiai cég elkötelezetten kutatja az ősi védikus írásokat, és ötvözve azokat a modern kutatások eredményeivel, olyan kozmetikai készítményeket fejlesztett ki, melyek a 24 karátos arany, speciális természetes gyógynövénykivonatok és gondosan válogatott illóolajok egyedülálló kombinációit tartalmazzák, azok szinergikus hatására épülve revitalizálják a bőrt, fékezve annak idő előtti öregedését.

Arany kolloid

Az ayurvedában az aranyat arany füst, vékony lemez, illetve arany hamu formájában használták. Az írások szerint az arany keverékek, készítmények erősítik az idegrendszert, jótékonyak stressz, depresszió, hisztériás hajlam esetén is. Fokozzák az erőnlétet, az energiaszintet, javítják az intellektust, a memóriát, afrodiziákumként hatnak, növelik a szexuális erőt, a libidót. Az arany az anyagcsere katalizátoraként is ismert, javítja a gyomor működést, még stressz okozta gyomorsav-túltengésben is segít. Vizelethajtó hatású, erősíti a vesét, de fertőzések, nemi betegségek esetén is hatékony segítséget nyújt.

Indiában az aranyfüstöt bétel-levéllel együtt rágcsálják, afrodiziákumként tejjel, cukorral keverve, memóriajavítás céljára pedig sáfránnyal fogyasztják a szinergikus hatás elérése érdekében. Fogyasztják mézzel keverve, sőt kisgyermekeknek, csecsemőknek is adják, hogy ezzel biztosítsák későbbi szépségüket.

Nagy mennyiségben, túladagolás esetén azonban méregként hat, irritálja az emésztőrendszert és az idegrendszert. Az írások szerint ilyenkor ellenszerként tojásfehérje, tej és liszt keverékét javasolják fogyasztani, ami semlegesítheti a negatív hatást. Az arany ayurvédikus gyógyászati célú alkalmazását csak ayurvéda orvos végezheti, természetesen ez nem vonatkozik a szépségápolásra, ahol a tudományosan összeállított, arany tartalmú ayurvédikus kozmetikumok biztonságosan alkalmazhatók.

Az arany több ezer éves gyógyászati felhasználásának sikerei, eredményei bizonyított tények, hatásának fizikai szintű magyarázatát a tudósok még manapság is kutatják. Indiában számos, a legmodernebb technikai felszereltséggel rendelkező tudományos intézet, köztük a Himani Ayurveda Science Foundation is az okok feltárásán dolgozik.

Jelenleg kereskedelmi forgalomban többnyire csak külsőleg használható arany kolloid tartalmú készítmények találhatóak. A Vita Crystal arany kolloid készítményei, amelyek étrend kiegészítő engedéllyel is rendelkeznek, bevizsgált termékek, és a dobozukon egyértelműen jelölve van a belső használatra történő alkalmazás lehetősége is. Amennyiben belső fogyasztásra szeretne arany kolloid tartalmú terméket vásárolni, kérjük, minden esetben győződjön meg annak fogyaszthatóságáról, a csomagoláson ebben az esetben nem szerepelhet a “csak külsőleg” biztonsági figyelmeztetés. A belsőleg alkalmazható készítmények dobozán az adagolás is pontosan fel van tüntetve a biztonságos alkalmazás miatt, ezt kérjük, soha ne lépje át a saját egészsége érdekében!

Legutóbbi bejegyzések

Legutóbbi hozzászólások

    Hasonló bejegyzések

    Anionok

    Anionok

    Az anionok nélkülözhetetlenek a szervezetünk számára. Negatív töltésüknek köszönhetően semlegesítik a pozitívan töltött vírusokat és ártalmatlanná teszik a baktériumokat.

    Ezüst kolloid

    Ezüst kolloid

    A természetes gyógymódok újra felfedezésével, az ezüst, mint csíraölő szer iránt is megnőtt az érdeklődés. Az ezüst kolloidot vízben feloldott, kolloid állapotú ezüstrészecskék alkotják.

    0 hozzászólás

    Egy hozzászólás elküldése

    Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük